Clear
Description
LED-lighted bonzai tree/ Led shimmer Tree/ Accent light
1) Adjust branches for any number of different looks at your desire
2) Create warm, lovely inviting atmosphere for your living room at night
3) A small tree of lights to enhance any party, dinner, or use as a decorative night light.
4) Battery operated or USB powered, touch control
5) 18 months warranty, 24hrs service, 30-DAY money back guarantee
Specification
Product Name: Decorative LED tree light
LED QTY: 36 LEDs covered with Pearl
LED Color: Warm white/ yellow
Branches Color: Golden
Height: 45cm/ 18inch
Base Size: Dia12cm/ 4.8inch
Rated Power: 0.36W
Working Voltage: 5V DC