Centaurus 16/18/20/22/24Mm Replacement Nylon Universal Adjustable Watchband Wrist Strap-Beige 24Mm
Description
Specifications:
Nylon material made, wearproof and comfortable to wear.
The watchband length can be adjusted according to your wrist size.
Replace your old or broken watch strap, bringing the watch a new look.
Easy to install and remove.
Item Name: Watchband
Material: Nylon
Features: Replacement, Universal, Adjustable, Wearproof
Length: 260mm – 265mm/10.24″ – 10.43″ (Approx.)
Width: 16mm/0.63″, 18mm/0.71″, 20mm/0.79″, 22mm/0.87″, 24mm/0.94″ (Approx.) (Optional)
Thickness: 1.3mm/0.05″ (Approx.)